Патастос поводом 40 дана од упокојења мати Макарије, игуманије манастира Соколица

Поводом четрдесетнице блаженог уснућа игуманије сололичке мати Макарије, у манастиру Соколица данас је служена Света заупокојена Литургија са парастосом.

С благословом Еп. Теодосија Свету Литургију служио је високопреподобни игуман манастира Високи Дечани,  архимандрит Сава,  уз саслужење свештенства и монаштва Епархије рашко-призренске.

Блаженог помена достојна мати Макарија остаће упамћена као велики прегалац молитвеног духовног живота и дугогодишњи иконописац, која је својим несебичним трудом са својим сестрама обновила манастир Пресвете Богородице у Соколици. Тихо је живела и тихо и смирено је желела да се пресели у радост Христову, који ју је примио у своје наручје уочи великог празника Преображења.

“У блаженом уснућу вечни покој подај Господе уснулој слушкињи својој схи-монахињи игуманији Макарији и подари јој вечни спомен”