Почела традиционална хуманитарна акција уз подршку ЈКП Инфостан и Града Београда

Срдачна помоћ ЈКП Инфостан Технологије и Града Београда, омогућила је Епархији рашко-призренској да и ове године добије прилику сакупљања хуманитарне помоћи за неометани рад Народних кухиња на Косову и Метохији. Београђани, који сваког месеца примају рачуне за комуналне услуге преко ЈКП Инфостан Технологије, традиционално ће уз то добити и хуманитарну уплатницу.

Прилика је да се позову сви добри људи да, у складу са својим могућностима, упуте помоћ на просторе Косова и Метохије, и на тај начин пруже директну помоћ социјално угроженим породицама али и појединцима.

Зимски дани, као и много пута до сада, слуте да са собом донесу и несташицу хране, новца и огрева, што би створило велике проблеме у нормалном раду Народних кухиња са ових простора, узимајући у обзир тешку ситуацију у којој се читаво човечанство налази. Како бисмо у овој борби истрајали, Епархија рашко-призренска има подршку ЈКП Инфостан Технологије, Града Београда, и свих Београђана који ће позитивно одговорити на ову традиционалну акцију која одише слогом и заједништвом а пре свега бригом о свом ближњем.

Проблем који не јењава пуних двадесет година нашег рада, јесте тај да кухиње немају континуитет у снабдевању намирницама од којих зависи дневни оброк најугроженијих. Нередовне донације и велике потребе кухиња доводе до честих организовања акција у пркупљању хране и новца.

Припрема топлог оброка и хлеба за социјално угрожене, старе, немоћне и болесне, младе и незбринуте, свакодневна је брига Народних кухиња. И поред свих искушења и проблема, са којима се изнова суочавамо, чврсто верујемо да ћемо уз свесрдну помоћ Канцеларије за Косово и Метохију Владе Републике Србије и помоћ свих људи великог срца, успети да пружимо ослонац онима којима је та помоћ преко потребна.

Помоћ најугроженијима на Косову и Метохији се поред хуманитарних уплатница може послати и директним уплатама преко жиро рачуна број: 205-243659-06 на име „Епархија рашко-призренска“, Манастир Грачаница, 38205 Грачаница, са назнаком: „Помоћ за Народне кухиње“. Такође, помоћ се може донирати и слањем СМС порука на број 1033 у мрежама Мт:с,Теленор, А1 и Глобалтел.

Остајемо неизмерно захвални Београђанима, ЈКП Инфостан Технологије, и Граду Београду, на несебичној љубави, бризи и разумевању за своју браћу и сестре са Косова и Метохије, и знамо да то говоримо у име свих људи за које ћете са свог стола издвојити комад хлеба.

ВЕЛИКО ХВАЛА!

Информације: 038/64-275 www.eparhijaprizren.com и www.narodnekuhinjekim.com