Помозимо да Магдалена добије шансу за срећније детињство и квалитетнији живот

Девојчици Магдалени Недељковић из Косовске Митровице, која болује од туберозне склерозе, потребна је новчана помоћ ради лечења на клиници у Хјустону.

Магдалена (2014) је рођена као здраво дете из уредне трудноће. Са осам месеци добија први епи напад, након кога добија дијагнозу туберозне склерозе. Туберозна склероза је мултисистемска болест до које долази мутацијом гена.

Спада у ретке болести, неизлечива је и крајње непредвидива, јер свако има различите симптоме у распону од благе до потпуне нефункционисаности и разних облика менталне ретардације.

Магдалена има више проблема. Првенствено има бенигне промене на кори мозга и у самом мозгу, којих има безброј и који изазивају свакодневно велики број епи напада, а које не успевају да се лече већ пет година. После много промена лекова и коришћења четири лека тренутно, она и даље има нападе и сада већ фармакорезистентну епилепсију.

Поред промена на мозгу, има ангиомиолипоме на оба бубрега, који се увећавају како године пролазе. Уз све то, Магдалена касни у психомоторном развоју.

Свакодневно су јој неопходни третмани дефектолога и логопеда.

Сада је примарна посета ТЦХ клиници у Хјустону, ради додатних најсавременијих дијагностичких прегледа који ће помоћи у доношењу одлуке који хируршки захват може помоћи Магдалени, као и спровођење захвата. Средства су неопходна за операцију, путне трошкове и трошкове смештаја.

Магдалена је весела девојчица, пуна љубави за све око себе. Помозимо да Магдалена добије шансу за срећније детињство и квалитетнији живот.

Слањем СМС поруке: Упишимо 933 и пошаљимо СМС на 3030

Слањем СМС поруке из Швајцарске: Упишимо хуман933 и пошаљимо СМС на 455

Уплатом на динарски рачун: 160-6000000823183-23

Уплатом на девизни рачун: 160600000082342864

IBAN: RS35160600000082342864

SWIFT/BIC: DBDBRSBG

Уплатом платним картицама путем линка: Е-донирај

Уплатом са вашег ПаyПал налога путем линка: ПаyПал

Епархија рашко-призренска се такође придружила овој добротворној акцији. Са благословом Епископа Теодосија, све црквене јединице при Епархији уплаћују прилоге за лечење мале Магдалене.

Како би се ово благословено дело наставило и што успешније завршило, позивамо и све вернике, људе добре воље, да у оквиру својих могућности узму учешће и својим прилогом помогну Магдалени за њено лечење. Уколико неко жели да свој прилог за ову добротворну акцију уплати преко Епархије рашко-призренске, то може учинити на

жиро рачун Епархије 205-62330-17,

са назнаком: За лечење мале Магделене