Помозимо Сави да испуни своје снове и купи нову хармонку

Сава Здравковић, ученик друге године средње музичке школе „Стеван Мокрањац“ у Пожаревцу, из године у годину ниже све веће и веће успехе.

Овај млади виртоуз, на хармоници, први је представник Музичке школе из Грачанице, који ниже успешне резултате на међународним и републичким такмичењима.

Ово су само неке од освојених награда:

– Међународно такмичење у Књажевцу, прво место
– Међународно такмичење у Београду, друго место
– Међународно такмицење у Параћину, друго место.
– Међународно такмичење у Соко Бањи, народна музика, друго место.
– Међународно такмичење у Јагодини, друго место
– Међународно такмичење у Лесковцу, прво место
– Међународно такмичење у Тополи, прво место.
– Републичко такмичење у Зрењанину, прво место.
– Републичко такмичење у Књажевцу, друго место.

Сава је о трошку родитеља, без иједне паре помоћи, било школе или друштвене заједнице, једом недељно похађао часове код професора Јованчића у Нишу.

Савини родитељи су се одрекли свега како би свом детету омогућили нормално школовање. Сава је одличан ученик, пре 5 година када је био ученик петог разреда основне школе у Грачаници, родитељи су га сваког петка о свом трошку возили у Ниш на додатне часове.

Дошло је време да се Сави купи већа хармоника како би наставио да осваја такмичења широм Србије, међутим, Здравковићи нису у могућности, немају новца да свом детету обезбеде већу хармонику која је тренутно потребна Сави

Епархија рашко-призренска, у сарадњи са општином Грачаница, покренула је акцију прикупљања средстава за куповину хармонике.

Потребна средства за куповину веће хармонике су: 12.000 евра.

Уплате можете извршити на рачун Епархије рашко-призренске: 205-62330-17

Помозимо Савиним родитељима да му обезбеде хармонику, самим тим би обезбедили и опстанак и останак на простору Косова и Метохије.