Према косовском главном дневнику у 19.30 вечерас српска гробља рушиле су "српске структуре"

Вест Тањуга, пун транскрипт вести са Косовске телевизије. Без коментара!!!

RTK: Pravoslavna groblja su razrušile srpske strukture


PRISSTINA, 22. Januara – Radiotelevizija Kosovo prenela je vecceras da Kosovska informativna agencija (KIA) “poseduje ozbiljne i pouzdane informacije da su određene grupe Srba ovih dana oštetile svoja groblja na Kosovu, kao deo političkog scenarija Srbije da krivicu baci na Albance".

“Određene bezbednosne strukture Srbije su direktno uključene u organizovanje uništavanja srpskih grobalja u nekim delovima Kosova sa ciljem da se u velikoj meri ublaži i oslabi međunarodno reagovanje na akciju srpske žandarmerije u kojoj je uklonjen spomenik herojima OVPMB u Preševu", rekao je za RTK izvor iz Kosovske informativne agencije.

Prema istom izvoru Srbija uz pomoć svojih elemenata na Kosovu pokušava da uništi svaki dosadašnji uspeh države Kosovo želeći da na taj način oslabi jake pozicije koje Kosovo kao država postiže na međunarodnoj sceni.

”Ponavljanje scenarija iz 1981 godine sa rušenjem srpskih grobalja kada je to uradila sama Srbija kako bi krivicu prebacila na Albance je zločinački poduhvat u kome Albanci treba da budu vrlo svesni mračne pozadine pošto sada svi napori Srbije idu u pravcu uništavanja države Kosovo i izazivanja događanja koja su bez svake sumnje teška, neprihvatljiva i protiv albanske tradicije kao što je rušenje srpskih grobalja na Ksovu", naglasio je izvor iz Kosovske informativne agencije.