Претећи графити узнемирили Србе у Ораховцу

Након јучерашњег инцидента код цркве у Липљану, данас су на зидовима више кућа у Ораховцу осванули натписи УЧК.

Ово је узнемирило српске грађане који у Ораховцу живе у ближем окружењу Цркве. Епископ рашко-призренски г. Теодосије данас је посетио наш народ у њиховој малој енклави у Ораховцу и пастирски их охрабрио. Мештани су владику дочекали у Цркви, посебно доста деце, којима је поделио чоколадице.

Овај облик застрашивања јасно показује да локални екстремисти, али исто тако и локалне Косовске власти желе да етнички очисте Косово од преосталих Срба на Косову и Метохији.

Бројни претходни инциденти у Ораховцу и на другим местима то јасно показују.

Епрахија рашко-призренска апелује на међународне представнике на Косову и Метохији да учине све што је могуће да се смири ситуација и спречи могућа шира ескалација међуетничког насиља. Владика је упутио посебно апел КФОР-у да заштити српски народ, нарочито јужно од Ибра где се од јуче дешавају инциденти који уносе немир међу наше становништво.