Прослава Светог Петра Коришког у манастиру Црна Река

Данас је  у манастиру Црна Река свечано обележена слава – Свети Петар Коришки, чије се чудотворне мошти налазе у овом манастиру. Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство, Епископ жички г. Јустин са свештенством, монаштвом и молитвеним учешћем великог броја верника.

Велики број верника из разних крајева Србије, учествовао је молитвено у светом литургијском сабрању узносећи усрдне молитве преподобном Петру Коришком, за духовно укрепљење и исцељење од свих болести и искушења.

Славски колач поводом прославе заштитника ове свете обитељи са владиком Јустином преломио је игуман Црне Реке, протосинђел Андреј.

Свој монашки живот у светој обитељи овог манастира, пре више од тридесет година отпочео је и Епископ жички г. Јустин, и управо овде примио монашки постриг давне 1983. године од тадашњег Епископа рашко-призренског г. Павла (потоњег Патријарха српског г. Павла), а већ 1991. г. постао и игуман овог манастира. Епископ рашко-призренски г. Теодосије, такође је потекао из ове манастирске обитељи, и био сабрат Епископа Јустина.

Игуман манастира, о. Андреј, заједно са братијом, припремио је свечани ручак за све госте, а прославу су увеличали и свршени призренски богословци који су дошли из Београда и Солуна да заједно са својим разредним старешином, о. Андрејем, прославе преподобног Петра Коришког.

Као пустињски житељ и у телу Анђео и чудотворац, показао си се богоносни оче наш Петре. Постом, бдењем и молитвама, небеске дарове си примио, исцељујући болести оних који ти са вером долазе. Слава Ономе који ти је дао снагу, који те је прославио и који кроз тебе дарује свима исцељење.