Прослава Томине недеље и празника Св. Василија Острошког у Лепосавићу

Епископ Теодосије данас је на Томину недељу и празник Св. Василија Острошког служио Св. Литургију у Лепосавићу у храму посвећеном Острошком и Тврдошком Чудотворцу. Овај празник се традиционално прославља у Лепосавићу не само као храмовна слава, већ и слава града. Владики је саслуживало свештенство косовско-митровичког архијерејског намесништва, а након Литургије обављена је свечана славска литија и пресечен славски колач. Поред општинског руководства и преко 200 окупљених верника Св. Литургији присуствовао је и први подпредседник Владе Републике Србије г. Александар Вучић са својим сарадницима.

Након Литургије Владика Теодосије је разговарао са г. Вучићем и упознао га са проблемима са којима се Црква и верни народ суочавају на Косову и Метохији наглашавајући да је за опстанак Срба и јужно и северно од Ибра веома важна добра сарадња са Србијом.

У Лепосавићу су након свечаног ручка који је организовала општина града приређен пригодни културно-уметнички програм и спортске активности.