ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА ОРГАНИЗАЦИЈЕ МАЈКА ДЕВЕТ ЈУГОВИЋА

Поводом предстојећег празника Рођења Пресвете Богородице, данас је у манастиру Грачаница прослављена слава добротворне организације ЕУО-а Епархије Рашко-призренске „Мајка девет Југовића“.

С благословом Епископа Теодосија Свету Литургију служио је новоизабрани Епископ новобрдски, архимандрит Иларион. Саслуживали су игуман манастира Зочиште, архимандрит Стефан; игуман манастира Архангели, архимандрит Михајло; архијерејски намесник митровачки, протојереј Ђорђе Стефановић; парох грачанички, јереј Јован Цветковић и јереј Зоран Гођевац, свештеник у Приштини. Светој Литургији придуствовало је неколико десетина верника заједно са протиницом Светланом Стевић, председницим добротворне организације.

Након Свете Литургије, Епископ Теодосије пререзао је славски колач и у беседи подсетио на значај народних кухиња на простору Косова и Метохије.

,,Добротворна организација „Мајка девет Југовића“ преко двадесет година несебично помаже и брине о најугроженијим породицама, где се дневно спреми преко 2000 оброка. Није сасвим случајно да народне Кухиње прослављају баш Пресвету Богородицу која је заштитница свих Хришћана. У Призрену, у цркви Богородице Љевишке, коју је саградио краљ Милутин, налази се чувена фреска Богородице Елеусе(Милостиве) са Исусом хранитељем сиротих.“