Сабор Светог Архангела Михаила и осталих Небеских Сила Бестелесних – Аранђеловдан свечано прослављен у Црној Реци

Преизобилна благодат Божија се излила на манастир Црна Река, баш попут реке-понорнице која ових дана жустро тече коритом.
Поводом манастирске славе Светог Архангела Михајла, Свету архијерејску Литургију служио је Епископ рашко-призренски г. Теодосије, уз саслуживање Епископа новобрдског г. Илариона, свештенства и монаштва наше Епархије.
По  благослову еп. Теодосија, владика Иларион је постригао и у расу обукао искушеника Владимира, који се родио за нови живот у Христу као монах Јоаникије, по Светом Јоаникију Девичком, који је оснивач нашег манастира.
Исто тако, игуман Андреј црноречки је рукопроизведен у чин архимандрита.
За певницом и трпезом су певали призренски богословци. Са нама су били преподобни монаси из Ђурђевих Ступова, Дечана и Сопоћана, сестре из Кончула, оци из Митровице, Пазара и Рашке.
Благодаримо Светом Арханђелу на овој милости и свима честитамо данашњи празник.