Сахрањена монахиња Софија (Посавец)

У манастиру Светог Великомученика Георгија – Брњак, у Ибарском Колашину,  на манастирском гробљу, сахрањена је новопрестављена слушкиња Божија, монахиња Софија (Посавец). Опело монахињи Софији служио је протојереј-ставрофор Милија Арсовић, архијерејски намесник митровички.

Монахиња Софија(Посавец) је рођена 14. јуна 1931. године на Кордуну(Радовица код Слуња). Крштена је по рођењу са именом Мара. У манастир Св. Прохора Пчињског долази 2014. године, по упокојењу супруга Винка. Замонашена је у малу схиму у истом манастиру, у Великом Посту 2015.године, заједно са својом ћерком, монахињом Вером. Пореклом се са Кордуна, где је у њеном раном детињству пострадало 11 чланова њене породице, међу којима и њен отац.

У блаженом уснућу вечан покој подај Господе верној слушкињи Твојој, новопрестављеној монахињи Софији и учини јој вечан спомен.