САОПШТЕЊЕ ЕПАРХИЈЕ РАШКО-ПРИЗРЕНСКЕ

Епархија pашко-призренска обавештава јавност да извесни Дејан Кусало, италијански грађанин српског порекла, који се представља као велики добротвор Eпархије, који сакупља новац за Србе са Косова и Метохије,  није као такав познат Епархији.

Истине ради, треба рећи да је Унија Срба у Италији, чијим се референтом за хуманитарна питања г. Кусало представља, једном приликом у сарадњи са хуманитарним удружењем „Амићи ди Дечани“ које делује под окриљем Епархије, делом помогла један пројекат, но то не може бити изговор г. Кусалу да се позива на Eпархију, будући да са њим ни тада нисмо имали директан контакт, нити сада имамо било каквих сазнања о томе каквим се активностима бави.

L’eparchia di Raska e Prizren informa il pubblico che un tale Dejan Kusalo, cittadino italiano di origine Serba, che si presenta come grande benefattore della Diocesi che raccoglie i fondi per i Serbi di Kosovo e Metohija, non è noto all’Eparchia in questa veste.

Per essere precisi, bisogna dire che L’Unione dei Serbi in Italia, di cui il Kusalo si presenta quale referente per le questioni umanitarie, aveva una volta parzialmente supportato un progetto dell’Associazione “Amici di Decani”, che lavora sotto auspicio della Diocesi. Quest’episodio, non può essere addotto dal Kusalo quale motivazione di richiamarsi all’Eparchia, visto che nemmeno a quell’epoca ci sono stati contatti diretti. Al presente non siamo assolutamente a conoscenza delle attività del sig. Kusalo.