Свечано прослављена Велика Госпојина – слава манастира Грачанице

У манастиру Грачаници данас је на празник Велике Госпојине свечано прослављена манастирска слава. Св. Литургију у грачаничком храму Успења Пресвете Богородице служио је Епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски Теодосије уз саслужење шест свештенослужитеља и учешће верног народа из Грачанице и околине. Након Св. Литургије и свечане празничне литије Владика Теодосије је благословио и преломио славски колач. Данашњи празник је прослављен широм Епархије Рашко-призренске. Посебно је свечано било у манастиру Успења Пресвете Богородице у Ђаковици где је Св. Литургији коју су служили дечански монаси присуствовало око 150 расељених Срба који су овом приликом дошли да посете свој град и Метохију.

На свечаном бденију уочи празника Велике Госпојине Владика Теодосије је у манастиру Грачаница замонашио искушеницу Мирјану Стефановић (рођ. 1957) и дао јој монашко име Меланија. На овом свечаном чину коме је присуствовало монаштво из целе Епархије Владика Теодосије је беседио о узвишености монашког равноангелног лика.