Свечана Божићна Литургија у Грачаници

Празник Рођења Господа нашег Исуса Христа – Божић свечано и радосно је прослављен у свим храмовима Епархије рашко-призренске.

Централна прослава Божића на Косову и Метохији одржана је у Грачаници. Божићну Литургију служио је Епископ рашко-призренски г. Теодосије уз саслужење протојереја Дарка Маринковића и јереја Јована Цветковића.

Данашњем свечаном богослужењу у Грачаници присуствовао је амбасадор САД у Приштини Џефри Ховенијер и амбасадор ОЕБС-а Мајкл Девенпорт као и градоначелница Грачанице др Љиљана Шубарић.

У току Свете Литургије прочитана је посланица Његове Светости Патријарха Српског г. Порфирија у којој се, између осталог, указује на стање људских права као и безбедности косовских Срба.

Мноштво верника, од којих велики број деце, сабрало се у храму Успења Мајке Божје да саборно дочекају радосни празник и да приме Свето Причешће.