Света архијерејска Литургија у Девиним Водама

Епископ рашко-призренски г. Теодосије, служио је Свету архијерејску Литругију у манастиру Девине Воде. Епископу су саслуживали Игуман маанстира Бањска, протосинђел Данило, настојатељ манастира Девине Воде, профосинђел Фотије, сабрат манастира Црна Река, јеромонах Петар и ђакон Жарко Митровић и Братислав Богдановић.

За певницом су појали свршени ђаци призренске богословије, као и црквени хор „Бранислав Нушић“ из Косовске Митровице.

Након прочитаног Јеванђеља, Епископ је беседио о празнику и чудотворној икони Мајке Божије Тројеручице, као и о њеном чудесном путу до манастира Хиландар.

Манастир Девине Воде подигнут је 2009. године, а налази се на путу Звечан-Зубин Поток. Пре тога је постојао само извор који се зове Девина Вода, по коме је и манастир назван. Године 2004. су мештани подигли чесму изнад кладенца а пет година касније подигнут је манастир посвећен Чудотворној икони Богородице Тројеручице.