Света архијерејска Литургија у Лешку

На празник Светог пророка Илије, Епископ рашко-призренски, г. Теодосије служио је Свету архијерејску Литургију у Лешку. Епископу су саслуживали игуман манастира Врачево, архимандрит Василије; протојереј-ставрофор Миломир Влашковић; игуман манастира Сочаница, јеромонах Дамјан; јереј Никола Станић.

У порти цркве, Епископ се беседом обратио верницима који су дошли да заједно прослеве Св. пророка Илију, који се у Лешку годинама прославља као црквено-народни сабор.

Епископ је подсетио на живот пророка Божијег који је све своје подредио служби живоме Вогу и тако се удостојио непролазне славе.

Данашњи празник је увеличао и велики број деце, која су се на крају Свете Литургије причестила Светим Тајнама.

Парох врачевски, о. Милан Јакић, заједно са овогодишњим свечарима, приредио је свечани ручак за све присутне.