Света архијерејска Литургија у манастиру Брњак

Епископ рашко-призренски, г. Теодосије, служио је свету архијерејску Литургију, на празник Св. Апостола Јуде, преподобног Пајсија Великог и Св. Јована Шангајског, у манастиру Светог Георгија у Брњаку.

Епископа је дочекало сестринство манастира, заједно са игуманијом, мати Стефанидом, сестринство манастира Гориоч код Истокам као и сестринство манастира Улије код Лепосавића.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије донео је одлуку да се у циљу унапређења живота у Ибарском Колашину интензивније поради на томе да петнаест монахиња манастира Грачанице на челу са досадашњом игуманијом мати Стефанидом наставе свој монашки живот у обновљеном манастиру у Брњаку, општина Зубин Поток.

Тамо је за сада направљена црква посвећена Светом Георгију, а поред храма већ је поодмакла градња новог монашког конака за сестре. У обнови манастира посебно учествује добротвор Раде Добрић са својом породицом из Зубиног Потока. Велика жеља народа овог краја јесте да тај манастир изнад језера Газиводе, који је тренутно грачанички метох, потпуно оживи као самосталан манастир и да поред два мушка манастира (Црном Реком и Дубоким Потоком) буде на додатно духовно охрабрење нашег верног народа.

Иначе, у Брњаку је у немањићко време деловала позната школа коју је за девојке основала у 13. веку Света Јелена Анжујска, мајка Светих краљева Драгутина и Милутина.