Света Литургија у манастиру Грачаница на празник Св. Атанасија Великог Архиепископа Александријског

У манастиру Грачаница данас је свечано прослављен празник Св. Атанасија Великог и имендан Епископа Атанасија, администратора Епархије Рашко-призренске и Косовско-метохијске. Св. Литургију служио је Епископ Атанасије уз саслужење архијерејског заменика, Викарног Епископа Теодосија и осам свештенослужитеља. У Литургији су поред грачаничких сестара учествовале и монахиње из манастира Кончула, дечански монаси као и десетак верника из Грачанице. У току Св. Литургије Епископ Атанасије је надахнуто беседио о 102. псалму и духовном односу човека и Бога који се пројављује кроз благодарење и смирење пред тајном Божје љубави. На крају Свете Литургије Епископ Теодосије је честитао имендан Владики Атанасију и захвалио му се на великим напорима које је уложио на добробит Цркве и народа посебно на Косову и Метохији. Након ломљења славског колача и послужења у манастирској гостопримници, игуманија Ефросинија са сестрама је за све приредила славски ручак.

This text will be replaced

Звучни запис беседе Епископа Атанасија 4 МБ