Традиционално налагање бадњака у Зубином Потоку

У навечерје празника Светог Рођења Христовог – на Бадње вече, у цркви Свете Тројице у Зубином Потоку окупило се мноштво верног народа на празничној Вечерњој служби, након које је Епископ Теодосије, заједно са свештеницима извршио освећење бадњака.

По завршетку освећења сви присутни окупили су се на плато испред цркве, око ватре ради налагање бадњака.

Епископ рашко-призренски Теодосије истакао је вечерас, у беседи пред верницима у порти цркве, да је више него икада сада потребан истински мир.

“Вечерас смо се сабрали овде да освештамо Бадњак, дрво храстово као симбол крста Господњег. Бадњак нам доноси радост, уносећи га у домове своје ми уносимо мир Божји у домове своје. Сада, више него икад нам је потребан тај истински мир, Божји мир, најпре у срцу и душама нашим, кућама, породицама, у свим заједницама где живе људи. Празник рођења Христа доноси свима нама радост, мир душевни, јер је Господ дошао у овај свет, Бог је сишао са неба и постао Човек, да би човека уздигао са земље на небо и човек постао Бог по благодатима. Велика је љубав Божија да је човека уздигао изнад свих небеса, изнад анђела и повратио му лик Божији, достојанство“.