У Бресју код Косово Поља свечано прослављена Света великомученица Екатарина

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије служио је Свету Литургију у храму Свете великомученице Екатерине у селу Бресје поводом храмовне славе. Епископу су саслуживали свештеници приштевског намесништва, док су за певницом појале монахиње манастира Грачаница.

На почетку свете Литургије, епископ Теодосије је освештао живопис у храму, рад иконописца Ђорђа Миланковића.

Иако у овом селу живи мање од сто људи, отац Никола Драгићевић, парохијски свештеник, сваке недеље служи Свету Литургију, и са својим парохијанима чува и обнавља цркве у овом крају.

Епископ Теодосије је у својој беседи на крају Литургије подсетио вернике који су дошли да прославе дивну угодницу Божију, свету Екатарину, да су они красота наших храмова:

,,Данас смо се окупили да прославимо дивну невесту Христову, свету Екатарину, и да освештамо овај дивни живопис, који је уз Божију помоћ и уз ваш труд и прилог завршен. Оно што посебно желим да нагласим јесте да сте ви који сте остали на овим просторима највећи украс ових храмова. Ваш труд и воља да останете на овим просторима, упркос разним притисцима са свих страна, јесу оно што красе овај храм.”

Пред крај Свете Литургије Епископ Теодосије је благословио славско жито и колач, а овогодишњи домаћин је за све присутне спремио послужење.