У ГОСПОДУ ЈЕ УСНУЛА СХИ-МОНАХИЊА МАКАРИЈА, ИГУМАНИЈА МАНАСТИРА СОКОЛИЦЕ

Уочи великог празника Преображења Господњег 5/18. августа 2022., на Војно-медицинској Академији у Београду, у Господу је уснула схи-монахиња Макарија (Обрадовић), игуманија манастира Соколице код Звечана.

По њеној жељи, блаженопочивша мати Макарија сахрањена ј у манастиру Соколици у најужем кругу. Опело мати Макарије, данас 20. августа, служио је Епископ рашко-призренски Теодосије уз саслужење протосинђела Данила, игумана манастира Бањске, у присуству сестара манастира.

Блаженог помена достојна мати Макарија остаће упамћена као велики прегалац молитвеног духовног живота и дугогодишњи иконописац, која је својим несебичним трудом са својим сестрама обновила манастир Пресвете Богородице у Соколици. Тихо је живела и тихо и смирено је желела да се пресели у радост Христову, који ју је примио у своје наручје уочи великог празника Преображења.

Молећи се за њен вечни покој, упућујемо молбу свима онима који су је познавали и волели да се моле за њену душу.

„У блаженом уснућу вечни покој подај Господе уснулој слушкињи својој схи-монахињи игуманији Макарији и подари јој вечни спомен“

Епархија рашко-призренска

Призрен-Грачаница, 20. август 2022.