У Лепосавићу прослављена Света Три Јерарха

Дана 12. фебруара 2023. године када наша Црква молитвено прославља Св. Три Јерарха, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Господин Теодосије служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Василија Острошког у Лепосавићу.

Епископу су саслуживали: протојереј-ставрофор Мирослав Попадић, архијерејски намесник косовско-митровички Ђорђе Стефановић, старешина саборног храма Св. Ђорђа у Ужицу Владимир Дуканац, јереј Милан Јакић, јереј Драган Ђукић и јереј Милутин Попадић.

После прочитаног Јеванђеља, Владика је богонадхнуто произнео проповед обративши се верном народу.

Светој Архијерејској Литургији је присуствовао велики број верника како из Лепосавића, тако и из околних места. Верници су исказали посебну захвалност и неизмерну радост због учествовања на Светој Литургији коју је служио наш Епископ.

После Свете Литургије уследила је трпеза љубави у парохијском дому коју је припремило братство храма и верни народ.