На празник Ваведења Пресвете Богородице, у Лупљану служена Света архијерејска Литургија

На празник Ваведења Пресвете Богородице, у Лупљану се окупио велики број верног народа, а посебно деце, да заједно прославе храмовну славу.

Свету архијерејску Литургију служио је Епископ рашко-призренски г. Теодосије заједно са свештеницима наше Епархије.

„Нека Господ све нас благослови, као и данашњи празник. Да нас молитве наше пресвете Богородице штите у овом животу, и нас, и наш дом, и наше сроднике“ – рекао је у беседи владика Теодосије.

На крају Свете Литургије, Епископ Теодосије је пререзао славски, а у складу са нашом традицијом, овогодишњи домаћин славе г. Звонко Митровић предао је део славског колача г. Радојици Станојевићу који ће заједно са својом породицом преузети улогу домаћина храмовне славе за следећу годину.