У Липљану свечано прослављен празник Ваведења Пресвете Богородице

На празник Ваведења Пресвете Богородице, 4. децембра 2021. године, Епископ рашко-призренски г. Теодосије, служио је Свету  архијерејску Литургију у Липљану. Епископу су саслуживали свештеници приштевског намесништва.

У својој беседи, Владика Теодосије је подсетио на значај овог празника и улоге Пресвете Богородице, говорећи о њој као узору која је целу себе предала служби Господу, да би је Господ удостојио да преко ње дође Спаситељ света.

Ваведење Пресвете Богородице је један од највећих празника посвећених Богомајци. Слави се као успомена на дан када је Богородица први пут уведена у Храм Божији у Јерусалиму и потпуно се заветовала Богу да би по Божијем предвечном промислу постала она која је као девица родила самог Спаситеља Христа, оваплоћеног Бога Логоса.

До уласка међународних снага 1999.године у Липљану је живело око 7000.Срба и они су чинили апсолутну већину. Сада их је преостало свега неколико стотина.