У манастиру Сопоћани свечано прослављен празник Силаска Светог Духа на Апостоле

Његово Преосвештенство, Епископ рашко-призренски г. Теодосије, служио је бденије и Свету Архијерејску Литургију на празник Силаска Светог Духа на апостоле -Духове, у манастиру Сопоћани.

Епископа Теодосија је, уочи празника,  дочекало братство манастира Сопоћани, свештенство архијерејског намесништва наовопазарског и верни народ који се окупио у светој обитељи сопоћанској да прослави храмовну славу.

На сам дан празника служена је Света Архијерејска Литургија.  Епископу Теодосију су саслуживали игуман манастира Сопоћани, отац Теоктист,  игуман Црне Реке, отац Андреј, јеромонах Исидор, сабрат манастира светог Јована  Богослова код Пирота и ђакон Милутин Попадић.

На крају Литургије, Епископ Теодосије је одликовао граматом господина Душимира Милановића, начелника службе за катастар непокретности у Новом Пазару, за постојану љубав према Светој вери Православној и за несебичну помоћ светињама у Епархији рашко-призренској.

Након благосиљања славског колача и жита, верни народ је са својим Епископом кренуо у Литију. Домаћин овогодишње храмовне славе био је господин Жељко Стојановић, заједно са братством манастира.