У Пећи прослављена храмовна слава, Усековање главе Светог Јована Крститеља

Поводом обележавања храмовне славе, на празник Усековања главе Светог Јована Крститеља, Епископ рашко-призренски г. Теодосије, служио је Свету архијерејску Литургију у Пећи, уз саслужење свештенства, монаштва и верног народа.

,,Треба да мислимо на душу своју, оно што убија душу јесте грех и тога да се плашимо да не би вечно умирали и да не би вечно били у мукама. Свети Јован да нас Благослави да нам подари његове вере и оне истрајности у истини и правди да и ми у наше време исто исповедамо Христа, и да и ако треба страдамо за истину и правду али да се не одрекнемо њега и не напустимо пут Његов, пут наших отаца, предака, свих оних који су живели на овим просторима”, рекао је Владика Теодосије.

Након Свете Литургије, Епископ је пререзао славски колач.  Овогодишњи домаћин Вуксан Гојковић родом из Пећи ,који тренутно живи у Клини, предао је део колача домаћину за наредну годину, Милошу Димитирјевићу, председнику привременог органа општине Пећ.

Данас у Пећи готово да нема Срба. Црква Усековања главе светог Јована у Пећи, која је порушена у етничком насиљу 2004-те а обновљења 2012. Године. Црква је подигнута пре више од тридесет, тачније 1982. године на темељима старе цркве. Тада је Свету Литургију служио покојни патријарх Павле.