У Призрену прослављен Ђурђевдан

Данас је у Призрену,на Ђурђевдан, свечано прослављена храмовна слава Саборне цркве Светог великомученика Георгија и уједно и крсна слава Епископа рашко-призренског г. Теодосија.

Епископ Теодосије служио је свету архијерејску Литургију, уз саслужење великог броја свештенослужитеља, а својим гласовима саслуживали су и ученици Призренске богословије.

Након свете Литургије обављена је Литија око храма, а након тога је игуман манастира Студеница, архимандрит Тихон Ракићевић благословио колач и кољиво.

У просторијама Епископије, Владика је приредио свечани славски ручак уз који су призренски богословци свирали и певали старе српске песме са Косова и Метохије.

Славском ручку су, поред многобројних гостију и пријатеља, присуствовали и Срби који су и даље остали у Призрену на свом огњишту, као и ученици и професори обновљене Призренске богословије.