У среду Светле седмице Епископ Теодосије служио Свету Литургију у Новом Пазару

У среду Светле седмице, 19. априла 2023. Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Господин Теодосије служио је Свету Архијерејску Литургију у саборној цркви Светог Николаја Чудотворца у Новом Пазару уз саслужење свештенства и свештеномонаштва Архијерејеског намесништва новопазарског.

У васкршњој радости, радости сусрета Васкрслог из гроба Христа Богочовека и народа Рашке области учествовале су и монахиње косовско-колашинског манастира Брњак са њиховом игуманијом Стефанидом.

Литургију су радосно певали чланови и деца хора светониколајевске цркве у Новом Пазару. Владика Теодосије је надахнутом беседом поучио свештенство, монаштво и верни народ Тајни Крста и Васкрсења.

У току Свете Литургије верни су се причестили Светим Телом и Крвљу Васкрслог Спаситеља.