УПИС У ПРВИ РАЗРЕД БОГОСЛОВИЈЕ СВ. КИРИЛА И МЕТОДИЈА У ПРИЗРЕНУ

На основу уредбе о богословским школама и условима уписа у Богословије Српске Православне Цркве Епархија рашко-призренска објављује

К О Н К У Р С

За упис у I разред Богословија Српске Православне Цркве за школску 2022/23 годину, који садржи следеће услове:

– да кандидат није старији од 18 година;
– да није ожењен;
– да је душевно и телесно здрав;
– да кандидат има развијен слух и глас за појање;
– да кандидат има основно знање катихизиса и познавање Господњих и Богородичиних празника, као и знање из сфера опште културе;
– да је завршио основну школу, најмање са врло добрим успехом и примерним владањем;

Сви свршени ученици Основних школа који желе да упишу Богословију, треба да, преко својих парохијских свештеника, доставе неопходну документацију у Канцеларију Епископа рашко-призренског најкасније до 29. јуна.

Уз молбу прилажу се следећа документа:

1) оригинал извод из матичне књиге крштених, издат од надлежног пароха;
2) сведочанство о завршеној школи и оценама од V до VIII разреда;
в) лекарско уверење да је кандидат душевно и телесно здрав;
г) уверење надлежног парохијског свештеника о владању и подобности за свештенички чин и да није ожењен;
д) писмени пристанак родитеља/старатеља да кандидат може учити богословију;
ђ) писмену обавезу своју и својих родитеља/старатеља, потврђену од надлежног пароха, да ће уредно уплаћивати управи Богословије одређени допринос за своје издржавање у интернату школе.

Пријемни испит ће бити одржан у просторијама Епископије у манастиру Грачаница, 30. јуна 2022. године у 10:00 сати.