Упокојила се у Господу монахиња Нина из Пећке Патријаршије

Синоћ, у петак 21. новембра, у  вечерњим часовима у Клиничко-болничком центру у Нишу предала је душу Господу монахиња Нина из Пећке Патријаршије. Сестра Нина хоспитовализована је пре неколико дана због компликација изазваних корона-вирусом. Блаженопочивша монахиња Нина остаће упамћена као вредна и трудољубива монахиња, која је свој живот посветила Богу у манастиру Пећка Патријаршија трудећи се на свим манастирским послушањима. Сахрана ће због безбедносних разлога бити обављена у кругу манастирског сестринства, а литургију и опело служиће Епископ Рашко-призренски Теодосије.

Према речима игуманије манастира Мати Харитине десет монахиња патријаршијског манастира оболело је претходних дана од корона-вируса и налазе се у самоизолацији. Игуманија Харитина је због упале плућа била неколико дана у болници у Лапљем селу код Грачанице и полако се опоравља у манастиру. До даљњег манастир Пећка Патријаршија остаће затворен за посетиоце.

Вјечнаја памјат, достоблажена мати Нина!