Упокојила се у Господу Васиљка Перић, једна од ђаковичких сестара

Васиљка Перић, једна од ђаковичких сестара, упокојила се данас, 6. новембра 2022. у Манастиру Успења Пресвете Богодорице у Ђаковици.

Сестра Васиљка, пореклом из Куча, рођена је у селу Стубла код Ђаковице а до 1999. године живела је у селу Пискоте. После ратних збивања нашла је уточиште са сестром Полексијом (садашњом Игуманијом Теоктистом) и још четири жене поред старе цркве у Ђаковици, под заштитом италијанског КФОР-а.

Од погрома 2004. године до обнове ђаковичке цркве 2010, живела је са осталим ђаковичким сестрама у Високим Дечанима које је посебно волела и радо у њих долазила.

Опело и сахрану служиће сутра 7. новембра 2022. године,  Епископ Теодосије после Свете Литургије која почиње у 8.00 часова.