Уснула је у Господу монахиња Василија, сестра манастира Грачаница

После дуге и тешке болести, 13. фебруара 2022. године, уснула је у Господу монахиња Василија, сестра манастира Грачаница.

Опело и сахрану новопрестављеној монахињи Василији служиће Епископ рашко-призренски г. Теодосије у уторак 15. фебруара 2022.године

Монахиња Василија је рођена 1965. године у Пећи и провела је живот у браку са својим супругом Драганом Божовићем, такође Пећанцем. Од 1999. године, цела породица Божовић принуђена је да живи ван родне Пећи, у Панчеву, али је увек остала дубоко везана за Косово и Метохију. Драган и Светлана су подигли три сина – Миодрага, Николу и Димитрија. На њену жељу, и уз сагласност свог супруга и породице, пожелела је да прими монашки постриг као још један израз свог животног служења Богу.

Са светима упокој Христе, душу слушкиње Твоје, монахиње Василије, где нема болести ни жалости, ни уздисања, но где је живот бесконачни.