Васкршња Литургија у Манастиру Грачаница

На најрадоснији хришћански празник, Васкрс, Епископ рашко-призренски, г. Теодосије, слушио је у поноћ Свету Архијерејску Литургију у манастиру Грачаница.

Епископу су саслуживали свештеници приштинског намесништва, протојереј Светислав Трајковић, јереј Дарко Маринковић и ђакон Братислав Богдановић, док су за певницом појале монахиње манастира Грачанице, као и призренски богословци.

Свечаности су присуствовали и представници Владе Републике Србије, директор канцеларије за КиМ г. Петар Петковић, заменик директора др Душан Јововић,  помоћник Дејан Павићевић, као и генерал Милоје Здравковић. У својој беседи, Епископ је истако значај Васкрса као празника где се сви сакупљамо око Чаше Господње, и тиме сведочимо да смо жива заједница која остаје и опстаје на овим просторима.

Након Свете Литургије, сестринство манастира је припремило послужење у манастирској гостопримници.