Велики Петак и изношење плаштанице у Косовској Митровици

На Велики петак Црква је све моменте свештених догађаја спасења света означила богослужењем. Време хватања Спаситеља у Гетсиманском врту и осуду Његову од архијереја и старешина на страдање и смрт – богослужењем јутрења, време вођења Спаситеља на суд ка Пилату – богослужењем првог часа, време осуде Господа на суду код Пилата – богуслужењем трећег часа, време крсних страдања Христа – шестим часом, а скидање тела Христовог са крста – вечерњом (на вечерњу износи се плаштаница на средину храма, ради поклоњења мртвом Господу, на њој представљеном).

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Теодосије, на Велики и Свети Петак, служио је вечерњу службу у препуном храму светог великомученика Димитрија у Косовској Митровици. У току богослужења Епископ Теодосије, уз саслужење свештенства архијерејског намесништва митровичког, изнео је плаштаницу на поклоњење и целивање.

И овом приликом у храму се окупио већи број верника, посебно младих који активно учествују ових дана у предваскршњим богослужењима.