Велики петак у Косовској Митровици

На Велики петак Црква је све моменте свештених догађаја спасења света означила богослужењем. Време хватања Спаситеља у Гетсиманском врту и осуду Његову од архијереја и старешина на страдање и смрт – богослужењем јутрења, време вођења Спаситеља на суд ка Пилату – богослужењем првог часа, време осуде Господа на суду код Пилата – богуслужењем трећег часа, време крсних страдања Христа – шестим часом, а скидање тела Христовог са крста – вечерњом (на вечерњу износи се плаштаница на средину храма, ради поклоњења мртвом Господу, на њој представљеном).

Епископ рашко-призренски г. Теодосије служио је данас вечерњу службу Великог петка у цркви Светог Димитрија у Косовској Митровици, где се окупио велики број верника.

Након изношења плаштанице, Владика се окупљеном народу обратио речима утехе и васкршњом поруком да после распећа долази васкрсење, и да не смемо да губимо наду упркос свим тешкоћама са којима се суочавамо.

Владика Теодосије је данас посетио и Милана Јовановића у КБЦ Косовска Митровица, где се Јовановић опоравља од рањавања из ватреног оружја од стране службеника косовске полиције пре два дана.

Владика Теодосије је Јовановићу поклонио бројаницу и пожелео му брзо оздрављење и благословене Васкршње празнике. Владика је искористио прилику да поздрави остале пацијенте и пожели им добро здравље и опоравак.