Владика Теодосије служио Литургију у Ораховцу

У недељу, 5. фебруара 2023. године, у цркви Успења Пресвете Богородице у Ораховцу, Свету архијерејску Литургију служио Епископ рашко- призренски г. Теодосије, уз саслужење игумана манастира Зочиште архимандрита Стефана, игумана манастира Св. Архангели код Призрена архимандрита Михаила, јеромонаха Кирила Дечанца, пароха великохочанског јереја Милана Стојковића, пароха ораховачког јереја Милана Станојевића и ђакона Братислава Богдановића.

У литургијском сабрању је учествовало више од стотину верника из Ораховца, Велике Хоче, и других крајева Метохије.

Владика Теодосије разговарао је са предесдником Привременог органа општине Ораховац Александром Митићем.

По завршетку Литургије за све је припремљена трпеза љубави а окупљени су могли да разговарају са владиком о многобројним темама као и о проблемима са којима се суочавају у последње време.