Заупокојена Литургија у Манастиру Успења Пресвете Богодорице у Ђаковици

У понедељак, 7. новембра 2022. године, у манастиру Успења Пресвете Богодорице у Ђаковици, Епископ рашко-призренски г. Теодосије, служио је Свету заупокојену Литургију, на којој су узнесене молитве за упокојење Његове верне слушкиње Васиљке Перић, која је годинама живела у овом манастиру.

Епископу су саслуживали игуман манастира Црна Река, протосинђел Андреј; протосинђел Данило из манастира Високи Дечани; протојереј Ненад Нашпалић, јеромонах Кирило, јеромонах Нектарије и јерођакон Власије.

За певницом су појали професори и ученици призренске богословије.

Сестра Васиљка, пореклом из Куча, рођена је у селу Стубла код Ђаковице, а до 1999. године живела је у селу Пискоте.

После ратних збивања нашла је уточиште са сестром Полексијом (садашњом Игуманијом Теоктистом) и још четири жене поред старе цркве у Ђаковици, под заштитом италијанског Кфора.

Од погрома 2004. године, до обнове ђаковичке цркве 2010, живела је са осталим ђаковичким сестрама у Високим Дечанима, које је посебно волела и радо у њих долазила.

Да Господ помене у Царству своме новопрестављену слушкињу Васиљку и подари јој рајско насеље!