РАДИО КИМ: Димитрис Мосхопулос: У договору са СПЦ утврдићемо приоритете и начин заштите верског наслеђа на Косову

Шеф грчке канцеларије у Приштини који је прошле недеље преузео дужност специјалног саветника ЕУ за питања срспке културне баштине на КиМ присуствовао је данас Литургији у обновљеном храму Св. Николе у Приштини. Мосхопулос је новинарима казао да је заштита верског наслеђа на Косову веома значајна за ЕУ.

"Заштити српског верског наслеђа на Косову придаће се изузетна пажња. То је важно не само нашој земљи, већ уопште Европској унији. У сталном смо контакту са СПЦ, не желимо ни наједан начин да сами доносимо одлуке о томе шта су приоритети, већ се у целом том процесу консултујемо са представницима СПЦ на Косову. Желимо да у сарадњи са њима индентификујемо приоритете и задатке на које ћемо се усредсредити" казао је Мосхопулос. Он је додао да ће у скоријој будућности бити направљен акциони план у коме ће бити наведени приоритет и комплетан план рада. Поред представника грчке канцеларије, литургији су присуствовали и представници америчке и британске канцеларије у Приштини.